Názory ke článku Profesor financí varuje, krach se blíží

bob
bob (neregistrovaný) 82.113.61.---
15. 5. 2017 11:39 Nový

ZŠ..

celé vlákno

Novotný co si měl na ZŠ z ČJ?

"Teoreticky je 1000 Kč v peněžence slečny více likvidnějších.."

Jdu blejt velebnosti!

bod
bod (neregistrovaný) ---.mecom.cz
17. 5. 2017 14:53 Nový

Re: ZŠ..

celé vlákno

Není výjimkou. Pisálkové už takřka zapomněli stupňovat, spíše používají slaboduché výrazy jako "více rychlý" a podobně. A pokud už někdo stupňuje, pak na úrovni propadlíka ze zvláštní školy - tedy "více likvidnějších".

openha
openha (neregistrovaný) 85.135.56.---
15. 5. 2017 12:12 Nový

Není to úplná pravda !

celé vlákno

V TV AMERICKÉM POŘADU KTERÝ BĚŽÍ NA POLÁCÍCH A V ČESKU UŽ DVA ROKY POD NÁZVEM ,,VÁLKA SKLADŮ" TI KTEŘÍ TEN DEN NIC NEKOUPÍ TZN.NEUTRATÍ DOLARY, ŘÍKAJÍ :TO NEVADÍ, NIC JSME NEKOUPILI ANI ŠPATNĚ NEINVESTOVALI, MÁME PENÍZE V KAPSE NA DALŠÍ DEN A DALŠÍ DRAŽBU !!! NAVÍC MÍT PENÍZE DNES V BANKÁCH JE VĚTŠÍ RIZIKO JAK JE MÍT V PENĚŽENCE NEBO NA KARTĚ.PATŘÍM MEZI TY CO STÁLI VÍC JAK TÝDEN PŘED BANKOVNÍM ÚSTAVEM KTERÝ NEBYL SCHOPNÝ SVÝM KLIENTŮM VYPLATIT JEJICH ÚSPORY. NEZAPOMENU JAK JSEM ŠEL JEDNOU V OSTRAVĚ KOLEM JEDNÉ ZKRACHOVALÉ KAMPELIČKY KDE PŘED ZAVŘENÝMI DVEŘMI STÁL DAV LIDÍ,TAK JSEM SE ZASTAVIL A POSLOUCHAL LIDI KOLEM SEBE. JEDEN LÉKAŘ TAM NAŘÍKAL,ŽE SI DO KAMPELIČKY DAL,INVESTOVAL 600 000,-Kč A PRAVDĚPODOBNĚ JE UŽ NIKDY NEUVIDÍ. MĚL PRAVDU A TAKOVÝCH JE V ČESKU TISÍCE !!! STAČÍ ÚTOK HEKRŮ A TEN DEN SE ZE SVOU KARTOU KE SVÝM PENĚZŮM NEDOSTANETE, NEBO VÁM OKOPÍRUJÍ VAŠE ÚDAJE Z KARTY A TEN DEN MÁTE SMŮLU.STAČÍ PÁD,KRACH SPOLEČNOSTI DO JEJÍŽ PAPÍRŮ JSTE INVESTOVALI A MÁTE SMŮLU NAVŽDY,VAŠE PENÍZE SE ROZPLYNOU JAK PÁRA NAD HRNCEM !!!

Jiří
Jiří (neregistrovaný) 90.177.109.---
15. 5. 2017 13:24 Nový

šťastné jsou jen děti a blázni?

Aaa, pán nezažil měnu.

Xeen
Xeen (neregistrovaný) ---.nwt.cz
15. 5. 2017 13:46 Nový

Likvidita

V případě krachu a skutečné krize jsou vám pak ony "likvidní finance" stejně platné, jako platební karty - protože jejich krytí a skutečná hodnota je sporná.
Pak nastupuje ovšem klasický směnný obchod

Starydedek
Starydedek (neregistrovaný) ---.nwrknj.fios.verizon.net
15. 5. 2017 14:06 Nový

Profesor Rejnus

Cely clanek od profesora se da v podstate shrnout nasledovne: penize se musi NEUSTALE otacet.

roman janecek
roman janecek (neregistrovaný) 82.202.92.---
15. 5. 2017 17:46 Nový

koloběh peněz

celé vlákno

Ano, ano, peníze by se měli neustále otáčet. Jakpak je to ale v současnosti a možná budoucnosti ? Bohatí bohatnou a zbytek chudne (nenaznačuji s tím nic, jen přesun peněz). Takže brzo začnou chybět peníze na straně spotřebitele (chudého – což bude zvětšující se skupina) – ten si nebude moci koupit výrobek – výrobek nebude tedy potřeba vyrábět – nebude tedy potřeba zaměstnance (spotřebitele – dokonce ho možná nahradí roboti (ale jak všichni víme, robot si nic nekoupí)) – tím bude spotřebitel ještě chudší – začnou ještě více chybět peníze na straně spotřebitele – ten si koupí ještě méně výrobků - …… . A sakra nestává se nám z kolečka spirála? No čekají svět príma léta. S jakoupak hloupostí, po půjčkách komukoliv, (co vedou k ještě většímu zadlužení a pouze krátkodobému rozeběhu kolečka s ještě horším důsledkem) přijdou bohatí nyní ? Už vím - elektronické peníze (zatím začínáme u kreditních karet)! Zakážeme platit hotovostí a když nás někdo naštve, zmáčkneme enter a už je nemá ! To bude potom po krizích, protože si je na druhou stranu zase budeme moci (ti bohatí) i připsat na klávesnici.

René
René (neregistrovaný) ---.92.cust.tetanet.cz
15. 5. 2017 17:58 Nový

A na Titaniku se pořád hrálo...

celé vlákno

Bohužel, lidstvo jako celek nemůže přežít, protože nemá kolektivní ROZUM, jaký mají např. i mravenci či včely. Polovina lidí u nás je hloupých, neschopných vnímat, analyzovat, myslet. Další část tomu "rozumí", ale jen tak, jak ho naučili. Jde o takový dogmatismus, který vyhovuje vládnoucím složkám, obecně - na vše je žádán "štempl" autorit, tedy těch vyvolených, i když slepých. A to není jen v ekonomice, to je i ve zdravotnictví, vědě, všude.

A ve světě s velkým počtem obyvatel je situace ještě horší než u nás v Česku. Lidstvu vládne MAMON, každý chce mít pořád víc. Vláda lidského ega. A z toho logicky nevypadne nic dobrého pro lidstvo. Samozřejmě, že velký krach bude. Možná už tento boom v době levnější ropy bude po vrcholu vystřídán tím velkým pádem, protože poptávka po ropě bude i po exploataci všech možných zdrojů už za 8-10 let vyšší než nabídka. A cenu ropy 150-200 dol. za barel už svět déle jak rok nevydrží - nevyhnutelně dojde ke krizi a velké depresi. Obávám se, že pak už nebudou rezervy (třeba ty ropné) pro další vzpamatování se. Hlupák vždy odpoví bagatelizováním - ale oni to vědci zase nějak vymyslí. Nic nevymyslí, když to přijde, bude to. A nejen to, společnost je na stále nižší duchovní úrovni (směrem ke zlu) a to se pak projeví. Rádoby pevné státy tu bezpečnost nezajistí. Během pár měsíců zlo ovládne velká města a lidé budou utíkat na venkov a organizovat obranu proti nájezdníkům. Vypadá to jako scifi? To bude realita - úpadek lidské civilizace.

Já
(neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
16. 5. 2017 22:50 Nový

Re: A na Titaniku se pořád hrálo...

celé vlákno

Ropy je na cca 300 let a stále se nachází další. Tedy ta cena moc neporoste.

jerry
jerry (neregistrovaný) 62.240.187.---
15. 5. 2017 23:54 Nový

Banky

celé vlákno

Kdo si ještě dnes myslí, že banky jsou pevné v kramflecích, ten je plnohodnotný blázen. Prakticky žádná na světě není schopna vyplatit veškeré vklady, které si do ní uložili lidé.Jednoduše to prošustrovali, a nyní se jen snaží hrát na schovávanou, aby náhodou věřitelé nechtěli větší část peněz vybrat. Až na to lidi přijdou a budou chtít svoje peníze zpátky, pak nastane teprve ten pravý fofr, banky se budou pokládat jedna za druhou a celý monetární systém půjde do kopru.

ZKA
ZKA (neregistrovaný) 178.248.251.---
16. 5. 2017 19:21 Nový

Re: Banky

celé vlákno

Vklady klientů banky investují do aktiv (úvěrů, vkladů v jiných bankách, cenných papírů atp,), které jsou různě likvidní a také v různém časovém horizontu. To je základní znalost, stačí se podívat na rozvahu jakékoli obchodní banky. Rizikovost aktivních obchodů je silně regulována ČNB i mezinárodně (BASEL III), banky to pravidelně a pečlivě reportují centrální bance (musí). Takže banky vklady neprošustrují­......Normálně fungující banka je schopna (zjednodušeně řečeno) vyplatit všechny svoje klienty, resp. jejich vklady (nebo alespoň jejich většinu), ale nikoli ihned - opakuji, že to souvisí s likviditou jejích aktiv

Jaroslav Kolín aura:10
16. 5. 2017 22:02 Nový

Re: Banky

celé vlákno

Naprostý souhlas, snad jen ještě doplním, že k výplatě hotovosti je potřeba určitá zásoba oběživa, která nemusí být k dispozici. Jenže na co bychom pak nadávali, že?

Já
(neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
16. 5. 2017 22:52 Nový

Re: Banky

celé vlákno

To jste nepopsal nic co by neznal student druhé ročníku obchodní akademie. Gratuluji k objevu Ameriky...

ZKA
ZKA (neregistrovaný) 178.248.251.---
17. 5. 2017 8:44 Nový

Re: Banky

celé vlákno

Jenom jsem reagoval na "ne příliš chytré" připomínky jednoho z diskutujících, tuším Jerryho.
Jinak minulý týden jsem přednášel studentům 2. ročníku obchodní akademie, ale ti to ještě neznali (neprobírali to....). Ale to jenom na okraj,