Názory ke článku Investování: které rady a poučky už dávno neplatí?

Navrátil
Navrátil (neregistrovaný) ---.dip0.t-ipconnect.de
6. 12. 2016 1:55 Nový

Stará paní

celé vlákno

Udává se, že 25 % akcií generují 80 % veškerého zisku. A naopak 50 % všech akcií má ztrátovou hodnotu.
Kde jste to četla? Nebo vám to povídali na kurzu vaření?
Akcie přece nemají žádnou ztrátovou hodnotu.


Pokud jsou podniky a banky dostatečně velké a dlouhodobě zvyšují zisky, protože jim neškodí konkurence, tak se s akciemi vždycky vydělá, když se koupily levně. Nejlepší je ale držet západní bluechips akcie až do smrti a mít 2x vyšší příjem z dividend, než důchod od státu. Silný pokles kurzů 2001 nebo 2008 byla jen 2-letá přestávka na cestě akcií nahoru. Nejvíce kleslé akcie, pokud banky zvýšily jejich počet, ty se musely levně přikoupit od roku 2009, aby se dostaly dříve do plus.


Neřád je ale akcie ČEZ, ta už 8 let klesá, i když na vrcholu nebyla vůbec předražená. Zřejmě vývoj akcie ČEZ závisí jen na zahraničních investorech a ti vidí ve státě vedeným Zemanem a Babišem takové riziko, jako v té nejzločinnější a nejzkorumpovanější rozvojové zemi světa. A mají pravdu. Protože bolševík může kdykoliv dát se slevou všech 50% akcií ČEZ ze státního fondu Babišovi a akcionáři budou muset prodat akcie se ztrátou Babišovi.

Jarouš
Jarouš (neregistrovaný) 109.107.209.---
6. 12. 2016 8:03 Nový

Re: Stará paní

celé vlákno

ad akcie ČEZu: jestli pokles ceny akcií nebude spíše souviset s poklesem ceny energií nebo nevydařenými investicemi v Albánii a Bulharsku. Protože jestli se mi něco zdá opravdu nepravděpodobné, tak to, že by bolševik někdy něco dal kapitalistovi, historie totiž ukazuje přesný opak!

Jarmila
Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---
6. 12. 2016 10:46 Nový

Re: Stará paní

celé vlákno

"Akcie přece nemají žádnou ztrátovou hodnotu" - to jste četl kde, v předvolebním letáku ODS nebo TOP09, kde vedle toho stála ještě informace, že jsme právní stát? Mně se stalo, že majoritní vlastníci firmy skupovali akcie tak dlouho, až jsem spadla mezi tzv. minoritní akcionáře. Protože jsem je poté nechtěla prodat za směšnou cenu. byly mi akcie bez náhrady ukradeny, Od té doby akciím nevěřím, protože nevěřím tomu, co absolutně nemůžu ovlivnit.
Další úžasná věc, kde akcie ztratily svou hodnotu, byly čachry investičního fondu Pioneer Investmens, o tom jste taky neslyšel?

Ex
Ex (neregistrovaný) 91.103.167.---
6. 12. 2016 11:15 Nový

Něco málo k samostatnému investování do na českých burzách

celé vlákno

Máte pravdu v tom, že vedení ČEZu se vůbec nestará o cenu svých akcií na trhu, ovšem to už brzy skončí. Stát jako majoritní vlastník by měl jednoznačně deklarovat zda bude stejně jako ČNB intervenovat ve prospěch stability cen akcii a tlumit jejich prudký pokles či růst a jednoznačně deklarovat dividendovou politiku. ČEZ má spolu s nominálem vyšší hodnotu nerozděleného zisku než je cena jeho akcií na věřejných trzích a v současné době shání hotovost kde se dá. Skoro to tak vypadá že chystají Babišovi na rozloučenou staré vlády mimořádnou dividendu či snížení nominálu akcie. Jinou politiku dělá Komerční Banka, ta sice během roku moc neintervenuje, ale před VH obvykle vyžene cenu akcie a podrží ji často až do výplaty dividendy.
Každý kdo alespoň trochu ovládá počítač by měl mít v portfoliu akcie KB a ČEZu a sem tam s nimi aktivně obchodovat. Ti co si na to netroufají si musí rozmyslet zda si risknou nepojištěné fondy, pojištěný vklad v bance a nebo svěří své peníze penzijnímu fondu, což je sice ta nejhorší varianta s minimálními výnosy, ale umožňuje tak zaměstnavatelům přispívat svým zaměstnancům na důchod.

moki
moki (neregistrovaný) 95.80.230.---
11. 12. 2016 8:29 Nový

Re: Stará paní

celé vlákno

Argument pokud jsou podniky,banky dostatečně velké a zvyšují zisky tak se vřdycky vydělá je nesmyslný.Velikost podniku nemá na růst akcií vůbec žádný vliv a ani růst zisku není všespasitelný­.Příkladem mohou být třeba akcie VW,RWE,DB a dalších.Špatné hospodaření,re­gulace trhu,změna trendu,ceny komodit,politická rozhodnutí,kon­flikty,těch důvodů pro propad cen akcií je tisíce..

hefo
hefo (neregistrovaný) ---.emea.hpecore.net
6. 12. 2016 10:05 Nový

Re: Investování: které rady a poučky už dávno neplatí?

No ja vám neviem, ale vždy som mal dojem, že zbohatnúť na investovaní (resp. operáciách s akciami) sa dá rozumne len vtedy, keď má človek informácie, ktoré iní nemajú. Napr. byť v nejakej firme zamestnaný a tak vedieť lepšie, ako to vyzerá do budúcnosti. Aj keď oficiálne je to aj tak zakázané.

Pepa
Pepa (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz
6. 12. 2016 11:11 Nový

hefo a Jarmila mají naprostou pravdu!

celé vlákno

Příspěvek Jarmily lze matematicky vyjádřit:
Česká republika + ODS + TOP09 + akcie + fondy = (zlodějna)^2

Jarmila
Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---
6. 12. 2016 21:55 Nový

Re: hefo a Jarmila mají naprostou pravdu!

celé vlákno

A to zas moment, já tu nepsala o zlodějině. Jak to říkal Klaus: to nebyla zlodějina, to jen nevyšel podnikatelský záměr.
A jak to bylo s Pioneer Investments je stará známá vesta, o tom se tu psalo tolikrát, že by to mělo vejít do učebnic jako vzorový příklad, jak se američtí vlastníci obohatí a ti pitomci z nějaké rozvojové země Česko utřou hubu. Po vykradení se fond prodá, pak se pár let počká a až hejlové trochu pozapomenou, hurá zase vykládat americká moudra o investicích a zářné budoucnosti, on se zas nějaký pitomec chytne na lep!
PS: a aby se nezapomnělo na roli tzv. nezávislého finančního poradenství, tak to tehdy mohutně prodávalo OVB. Pokud mne moje poněkud sklerotická paměť nešálí, tak OVB jelo ještě v jiných zvěrstvech, např. v katalogových podvodech nebo v letadle, kde byl princip okrádání státu na odpočtech DPH (u toho si momentálně nevzpomenu na název, ale pamětníci možná doplní)

Pepa
Pepa (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz
8. 12. 2016 8:39 Nový

Re: hefo a Jarmila mají naprostou pravdu!

celé vlákno

Souhlasím s Vámi, jde jen o terminologii. Někteří říkají "nevyšel podnikatelský záměr" já říkám "zlodějna.
Když "odborníci" radí koupit akcie, které se stanou bezcenné (prodali je ti "odborníci" a pak Vy je prodáte za lacino zpět "odborníkům", kteří je pak dál prodávají) - nevyšel podnikatelský záměr!
Já tomu říkám transparentně ZLODĚJNA.

Jarmila
Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---
8. 12. 2016 10:19 Nový

Re: hefo a Jarmila mají naprostou pravdu!

celé vlákno

Příslušníci Policie mne kdysi poučili, že zlodějina je, když ji plánujete už od počátku. Když se vám ale skutečně něco nepodaří (třeba máte v plánu vybudovat firmu na donášku potravin do penzionu na Sněžce, ale vaše konkurence vymyslí lanovku nebo to tam začne dopravovat dronem), tak Vám skutečně nevyšel podnikatelský záměr, protože jste prostě podcenil rozvoj techniky a její budoucí možnosti. problém je v tom, že někdy je ta hranice neskutečně tenká a taky v tom, že řada podvodníků se ještě před soudem bije v prsa s tím, že oni přece žádný podvod nespáchali (stejně jako vrah si obvykle nepřipustí, že vraždí, on jen spáchal euthanasii). Ano, je to slovíčkaření a kolikrát i zlodějina, ale je těžké odhalit pravý záměr. Proto je třeba se neustále vzdělávat a dívat se taky do minulosti, protože tam už se hodně věcí vyskytlo.

Rolfin
Rolfin (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
7. 12. 2016 15:54 Nový

Prostě nikdo nic neví

Finanční gramotnost lidí v ČR je na velice nízké úrovni až na výše uvedené výjimky. Proto je třeba se o investování něco dozvědět. Učit se, jak se svými penězi zacházet. Na co je vám finanční poradce, který vás natlačí do fondu vlastní firmy, aby co nejvíce vydělal? Zkuste projekt jakbytbohaty.cz, třeba najdete odpověď na otázku jak, kam a kolik investovat.

jezevec
jezevec (neregistrovaný) ---.dobnet.cz
7. 12. 2016 16:46 Nový

vy jste to nepochopili

autorka vám radí, že máte zalevno nakupovat akcie, které porostou. čemu na tom nerozumíte?

Honza
Honza (neregistrovaný) ---.228.broadband17.iol.cz
21. 12. 2016 11:40 Nový

Investice do P2P

V ČR zatím ještě okrajová, ale už se dá se ziskem testovat na menších částkách. Na dobré platformě (nízké poplatky, spíše konzervativní půjčky bonitním lidem) se snadno uchytí i začátečník aspoň tak, aby za rok vydělal 6+%. Časem nebo s větším balíkem peněz se samozřejmě dá jít i do rizikovějších investicí.

Výhoda je, že se peníze vrací průběžně, takže jak se vrací, je možno je hned opět investovat a točit.

Pro začátečníky doporučuji v ČR asi Banking Online www.banking-online.cz nebo známější (tedy i víc konkurence) Zonky, www.zonky.cz.