Na jakou hodnotu podle analytiků nakonec klesnou akcie NWR?

Akcie NWR se včera poprvé obchodovaly bez práv na úpis nových akcií. Krátce po otevření prudce klesly o 36 %, během dne se ale dostaly až do 13% zisku a nakonec zavřely v pouze 2% ztrátě.

Hlavní události

Dnes dopoledne se koná jednání britského soudu k restrukturalizačnímu plánu NWR.

Pojišťovna VIG údajně plánuje expandovat v Pobaltí.

Evropské burzy by dnes měly otevřít mírným poklesem.

Z makroekonomických indikátorů dnes bude klíčový srpnový report z amerického trhu práce; SG čeká 245 tisíc nových pracovních míst v nezemědělském sektoru. Míra nezaměstnanosti by pak měla klesnout na 6,1 %.

Analytici Société Générale včera zahájili doporučením „koupit“ pokrývání akcií ruské chemičky Acron.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akciové indexy včera mírně oslabily a nenavázaly tak na růst evropských burz podpořený nečekaným snížením úrokových sazeb Evropské centrální banky. K poklesu v USA přispěl i fakt, že odhad počtu nově vytvořených pracovních míst v americkém soukromém sektoru za srpen nedosáhl očekávání.

Noční obchodování na asijských trzích také ve většině případů přineslo pokles o několik desetin procenta. To se týkalo i japonských indexů, přestože jen opět oslabil vůči dolaru, což obvykle pomáhá akciím tamních vývozců. Dnes ztrácely také australské akcie, zejména kvůli poklesu cen komodit. Přibližně 4 % tak odepsali těžaři zlata a železné rudy Newcrest Mining a Fortescue Metals Group.

NWR

Dnes dopoledne se koná jednání britského soudu k restrukturalizačnímu plánu NWR. Soud by měl posoudit férovost plánu a jeho souhlas je jednou z podmínek dokončení restrukturalizace. Neočekáváme žádné komplikace.

Akcie NWR se zároveň včera poprvé obchodovaly bez práv na úpis nových akcií. Krátce po otevření akcie NWR podle očekávání prudce klesly o 36 %, během dne se ale dostaly až do 13% zisku a nakonec zavřely v pouze 2% ztrátě. Pro zbytek září nadále očekáváme výrazný pokles ceny, naše roční cílová cena pro akcie NWR je 0,60 Kč za kus.

dan_z_prijmu

VIG

Pojišťovna Vienna Insurance Group (VIG) plánuje podle polského deníku Puls Biznesu investovat 30 mil. EUR do otevření pobočky v Litvě, který by se měla stát základnou pro expanzi v Lotyšsku a Estonsku.

Zpráva je v souladu se strategií VIG expandovat v rámci regionu střední a východní Evropy, přičemž o rozšíření aktivit v Litvě firma mluvila již loni. Nečekáme velký dopad zprávy na cenu akcií VIG.