Koruna nejslabší za dva měsíce

I přes eskalující rusko-ukrajinskou krizi se obchodování se středoevropskými měnami neslo v klidném duchu.

Česká koruna pokračovala v pozvolném oslabování, které zahájila před dvěma týdny, když se dopoledne dostala nad hladinu 27,50 CZK/EUR a překonala tak své více jak dvouměsíční minimum. I přes eskalující rusko-ukrajinskou krizi se obchodování se středoevropskými měnami neslo v klidném duchu. Česká koruna pokračovala v pozvolném oslabování, které zahájila před dvěma týdny, když se dopoledne dostala nad hladinu 27,50 CZK/EUR a překonala tak své více jak dvouměsíční minimum. Naopak se dařilo jejím regionálním protějškům, které za nezvykle nízké kurzové volatility mírně posílily. Maďarský forint přidal tři desetiny procenta a polský zlotý dvě desetiny. Více rozruchu do obchodování s regionálními měnami by mohla přinést konference v Ženevě, která se za účasti Ruska a západních zemí bude zabývat vývojem na Ukrajině. Výraznější nervozitu na trhy by mohlo přinést výrazné zpřísnění sankcí vůči Rusku nebo ruská vojenská intervence na východní Ukrajině.     

dan_z_prijmu

Zítra není plánováno zveřejnění žádných ekonomických dat z regionu. Trhy budou sledovat výstupy z ženevské konference a další vývoj situace na Ukrajině. Korunu by ke slabším hodnotám mohla tlačit probíhající dividendová sezóna.

Včera proběhla aukce českých pokladničních poukázek, kterou provázela vysoká poptávka. V aukci bylo prodáno 6,5 mld. CZK cenných papírů s průměrným výnosem 0,07 %. Česká swapová křivka zůstala beze změny.